LiveAboards.com Logo
Diving with Andaman Sea Liveaboard and Dive Resorts in Thailand

Preskúmajte raj v Andamanskom mori Potápanie na ostrove Liveaboard v Thajsku

Vydajte sa na nezabudnuteľné potápačské dobrodružstvo v thajskom Andamanskom mori, ktoré je skutočným klenotom pre milovníkov potápania. Živé pobrežie Andamanského mora so svojimi čistými tyrkysovými vodami, prosperujúcim morským životom a fascinujúcou podmorskou krajinou sľubuje božský zážitok z potápania, ktorý vás očarí.

The gateway to this underwater paradise is through Thailand's renowned marinas, notably Phuket and Krabi, which are well-situated for exploring the Andaman’s exquisite dive sites.

O nás Andaman Sea Liveaboard

As you venture into the Andaman Sea liveaboard , the treasure trove of dive sites unfolds before you.

Andamanské more so svojimi historickými námornými trasami zohráva po stáročia významnú úlohu v regionálnom obchode. Jeho vody boli svedkami prechodu mnohých civilizácií a pridali k vášmu potápačskému dobrodružstvu bohatú historickú tapisériu.

Pri plánovaní potápačského výletu v Andamanskom mori je rozumné rezervovať si ho v dostatočnom predstihu, najmä ak ho plánujete navštíviť počas hlavnej sezóny. Je tiež rozumné skontrolovať najnovšie cestovné odporúčania a zabezpečiť, aby boli vaše potápačské osvedčenia aktuálne. Využite príležitosť preskúmať viacero potápačských lokalít a neponáhľajte sa - podmorské divy Andamanského mora si zaslúžia čas, aby boli plne ocenené.

Andamanské more pri západnom pobreží Thajska je útočiskom pre potápačov. V jeho vodách sa nachádza množstvo fascinujúcich potápačských lokalít, z ktorých každá má svoje jedinečné čaro. Medzi tieto obľúbené potápačské destinácie patria Koh Bon, Koh Tachai, Richelieu Rock, Similan Islands, Surin Islands a Koh Lanta. Poďme sa dozvedieť viac o týchto potápačských destináciách divín Andamanského mora v Thailand.

Koh Lanta, nachádza sa v južnej časti Andamanského mora a je známa svojou uvoľnenou atmosférou na pevnine a živým podmorským svetom. Potápačov tu vítajú rôzne morské živočíchy vrátane lúčov manty a žralokov veľrybích. Potápačské lokality v okolí Koh Lanty ponúkajú množstvo zážitkov od objavovania podvodných jaskýň až po driftovanie pozdĺž mäkkých koralových záhrad.

Vydajte sa trochu na sever a stretnete Surin Islands.Táto skupina piatich ostrovov je známa svojimi čistými vodami a bohatou morskou biodiverzitou. Potápať sa tu je ako vstúpiť do živého akvária s množstvom druhov rýb plávajúcich uprostred farebných koralových útesov. Surinské ostrovy sú menej preplnené, čo poskytuje pokojnejší zážitok z potápania.

Further into the Andaman Sea lie the Similan Islands, Further into the Andaman Sea lie the

Richelieu Rock, vrchol uprostred mora, je možno jedným z najznámejších potápačských miest v Thajsku. Jeho tvar podkovy obklopuje ríšu hemžiacu sa morským životom. Mäkké koraly a morské fanúšikovia zdobiace skalu priťahujú kaleidoskop vodných tvorov vrátane majestátnych veľrybích žralokov a lúčov manty.

Pokračovanie v ceste, Koh Tachai čaká na vás s nedotknutým bielym piesočnatým morským dnom a pôsobivými balvanovými útvarmi. Táto lokalita je známa svojimi silnými prúdmi, ktoré priťahujú pelagické tvory, ako sú lúče manty a žraloky leopardie. Pohľad na víriace školy barakúd.

vzdialený ostrov, je hotspot pre pozorovanie lúča manta. Západný hrebeň Koh Bon je známy svojimi čistiacimi stanicami, kde sa lúče manty dostávajú do starostlivosti menších rýb, čo poskytuje podívanú, ktorá je pre potápačov roztomilá a vzrušujúca., Koh Bon, nakoniec

When To Go To Andaman Sea?

Potápanie s pobrežím Andamanského mora je celoročným potešením, hoci najlepší čas na preskúmanie týchto podmorských ríš je od novembra do apríla, keď sú moria pokojné a viditeľnosť je na vrchole.

Teplota vody zostáva počas celého roka príjemná 27 až 30 stupňov Celzia (80 až 86 stupňov Celzia), vďaka čomu je príjemná pre potápačov všetkých úrovní zážitkov.

Tips For Travellers

Mena v Thajsku sa nazýva Thai Bhat (THB), ale odporúča sa mať spravodlivý podiel amerického dolára ($), ktorý sa vo veľkej miere uprednostňuje za spropitné.

Keďže teploty vody sú vysoké, pri potápaní so živým pobrežím Andamanského mora sa odporúča nosiť dlhý 3 mm neoprénový oblek.

Pred cestou si zakúpte cestovné a potápačské poistenie. Väčšina obytných lodí v Andamanskom mori vyžaduje, aby bolo poistenie proti potápaniu schválené na nástup do lietadla a cestovné poistenie vás ochráni pred zrušením letu.

Skontrolujte minimálny zážitok z potápania, pretože niektoré potápačské lokality vyžadujú pokročilú certifikáciu alebo určitý počet zaznamenaných ponorov, aby si ich mohli vychutnať.

Ako sa tam dostať a prístavy odchodu?

Väčšina cestujúcich prichádza do Thajska letecky. Hlavné medzinárodné letiská sú v Bangkoku (letisko Suvarnabhumi a medzinárodné letisko Don Mueang), Phuketu a Krabi. Ak je vaším odletovým bodom naživo Phuket alebo okolie, je najvhodnejšie letieť priamo na medzinárodné letisko Phuket.

Kľúčové prístavy pre živé prístavy v Andamanskom mori sú zvyčajne v Phuketu a Krabi. Sú dobre vybavené a sú východiskovým bodom mnohých dobrodružstiev v prírode. Váš operátor na živej palube vám poskytne podrobnosti o čase odchodu a polohe prístavu.

Essential Travel Tips for Liveaboard Adventures

  1. Poplatky za morský park: Uvedomte si poplatky za morský park na osobu a deň. Niektoré balíčky liveaboard zahŕňajú tieto poplatky, zatiaľ čo iné vyžadujú platbu na palube. Možnosti platby zahŕňajú Visa, Mastercard, hotovosť alebo cestovné šeky.
  2. Platnosť cestovného pasu: Uistite sa, že váš cestovný pas je platný aspoň 6 mesiacov po plánovanom dátume vstupu. Väčšina krajín to vyžaduje spolu so spiatočným lístkom. Skontrolujte vízovú povinnosť vopred.?
  3. Zdravotná príprava: 8 týždňov pred cestou sa poraďte so svojím lekárom o očkovaní alebo preventívnych opatreniach odporúčaných pre vašu destináciu.

Poznámka: Prečítajte si konkrétne zmluvné podmienky svojho vybraného bývania na palube, kde nájdete ďalšie poplatky za morské parky alebo cestovné požiadavky.

Tukaj smo, da vam pomagamo non stop

Povežite se z našimi strokovnimi potovalnimi svetovalci in načrtujte naslednje potovanje.
Callback Request: Fill the form to request a callback from LiveAboard.com
Pokliči nazaj
Poklicali vas bomo
Email Us: Contact LiveAboard.com via Email
Pišite nam
Pošljite nam sporočilo
Tukaj smo, da vam pomagamo non stop
Povežite se z našimi strokovnimi potovalnimi svetovalci in načrtujte naslednje potovanje.
Callback Request: Fill the form to request a callback from LiveAboard.com
Pokliči nazaj
Poklicali vas bomo
Email Us: Contact LiveAboard.com via Email
Pišite nam
Pošljite nam sporočilo
An unhandled error has occurred. Reload 🗙